Wielkanoc coraz bliżej. Panika, czas start.

Ledwo Boże Narodzenie jest za nami, a już najwyższy czas zabrać się za przygotowania kolejnych świąt.


Do Wielkanocy zostało 27 dni. Od naszej organizacji zależy czy właśnie westchnęliście ciężko, że tylko tyle zostało, czy też może odetchnęliście z ulgą, że jeszcze dużo czasu.


Zaraz nadejdzie czas wielkiego planowania, obmyślania menu i planu wiosennych porządków.
Żeby nie zamordować się lataniem ze ścierką, jak zwykle przychodzę Wam z pomocą i planem działania.

Przygotujcie listę obowiązkówPrzygotowałam dla Was gotową listę, którą możecie wydrukować i uzupełnić wedle Waszego upodobania. 

Do pobrania -> pod tym linkiem.

Na tej liście możecie wpisać wszystkie rzeczy, którymi musicie się zająć przed świętami. Lista sprzątania, lista zakupów, obmyślenie menu, co Wam przyjdzie do głowy, a wiecie, że musicie mieć je pod kontrolą. Żeby Wam nie uciekły z głowy szczególnie te sprawy, które trzeba wykonać w domu.

Wiosenne porządki


To temat, który najbardziej spędza nam sen z powiek. Temat, do którego zabieramy się niechętnie, bo wiemy, że czeka nas natłok pracy.
Ważne jest, żeby mieć stały plan, dzięki któremu wiecznie utrzymujemy porządek w domu. Wtedy dodatkowe prace porządkowe nie będą wielkim utrudnieniem.

Dlatego poniżej znajdziecie harmonogram sprzątania, który mi bardzo pomaga. Pisałam już o nim na tym blogu, ale musiałam przyodziać go w nową wiosenną szatę. Łapcie i korzystajcie.


W puste miejsca możecie wpisać dodatkowe prace, których nie ujęłam w harmonogramie, na przykład wypranie firanek, przygotowanie świątecznego obrusa, udekorowanie domu i moje ulubione mycie okien.

Harmonogram jest do pobrania -> pod tym linkiem.

Rozdzielenie obowiązków


Sami świąt nie przygotowujecie. Pogońcie współlokatorów do pomocy. Niech każdy będzie odpowiedzialny za swoją strefę. Dodatkowe obowiązki podzielcie równo i sprawiedliwie. Przygotowanie domu na święta to nie jest tylko obowiązek Pań. Wszyscy będziemy świętować, więc wszyscy przygotowujemy dom na świętowanie. Proste.

Planowanie posiłków


To jest punkt równie ważny, co sprzątanie. Usiądź i zaplanuj co podasz każdego dnia na dany posiłek. Rozpisz śniadanie, obiad, kolację i desery. Dopiero z gotowym menu stwórz listę zakupów. Dlaczego? Pozwoli Ci to uniknąć zbędnych zakupów i pokus. Bez listy będziesz kupować jak szalona stos rzeczy, które będą się tylko wydawały potrzebne. Zaplanuj konkretne dania i konkretne zakupy. Jako listę możesz wykorzystać tą samą listę do wydrukowania, co listę obowiązków.Przede wszystkim pamiętajcie, że to radosne, ciepłe i kolorowe święta.
Nie zamordujcie się.

Miłego planowania!
1 komentarz:

  1. zwlaszca te dwa siersciuchy pogonic do roboty i swieta juz!

    OdpowiedzUsuń