Garść inspiracji i pomysłów na urządzenie tarasu

Kiedy na budowie opadnie pierwszy kurz, jako tako wnętrza są ogarnięte, że można z nich korzystać bez przeszkód pojawia się kolejna potrzeba, aby móc w pełni korzystać z uroków życia poza miastem. Taras.

Idealny taras, to taki, na którym przebywając będziecie się po prostu dobrze czuć, to cała tajemnica.

Przede wszystkim musicie przemyśleć jakie są Wasze potrzeby. Jeśli traktujecie swój dom, jak własną twierdzę, do własnego wypoczynku, niewielki taras sprosta Waszym potrzebom. 
Jeśli jesteście natomiast typem imprezowicza, a goszczenie znajomych i przyjaciół to u Was codzienność, lepiej, żeby taras miał powierzchnię zbliżoną do sporego salonu. Nie chcecie przecież, żeby goście z niego pospadali;)

Plusy i minusy wielkości tarasu, są jak zawsze względne. Mniejsza powierzchnia to oczywiście mniejszy koszt wybudowania, impregnowania oraz późniejszej konserwacji i remontu. Wybór materiałów, z jakich powstanie taras to też nie lada wyzwanie.
Taras pokryty terakotą, płytami czy kostką brukową to oczywiście jedno z trwalszych rozwiązań. 

MorrineLand jednak jest za wykorzystywaniem jak najbardziej naturalnych materiałów, stąd nasz wybór to drewno. Nie po to wyprowadziłam się na wieś, żeby znowu wsadzać się w betony ;)


Jeśli już jesteś szczęśliwym posiadaczem tarasu i możesz wylegiwać się na nim podczas wiosennych dni, pamiętaj, że grunt to jego odpowiednie przygotowanie przed sezonem. Ponowna impregnacja drewnianego tarasu to absolutna konieczność, nie mówiąc już o wiosennych porządkach całej powierzchni.

Do majówki został nam tydzień i przyznaję, że jestem kompletnie pochłonięta wymyślaniem przytulnej atmosfery na tarasie.

Ratanowe, czy wiklinowe meble to konieczność. Ogrom poduch i kwiatów w donicach po porstu musi znaleźć miejsce na moim tarasie. Koniec kropka. Poniżej znajdziecie przykłady zdjęć, które wygrzebałam dla Was na Pinterest, żebyście chociaż trochę odczuli klimat popołudniowego odpoczynku na tarasie.

Pinterest

Pinterest


Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest

Pinterest
Czujecie ten klimat? Świeże powietrze, kwiaty, zieleń, rośliny w donicach, poduchy, światełka...
Szkoda tylko, że pogoda ostatnio nie dopisuje, ale lato coraz bliżej...

Jestem ciekawa bardzo, jaki jest Wasz ulubiony zakątek do odpoczynku? Taras, balkon?7 komentarzy:

 1. Super blog! Najlepiej urządzony taras jakie kiedykolwiek widziałam.Ze zdjęć można czerpać mnóstwo inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tasas naprawdę urządzony w bardzo dobrym stylu, kilka pomysłów wykorzystan u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My też jesteśmy właśnie na etapie poszukiwania odpowiedniego pomysłu na taras. Będzie on gotowy, kiedy wprowadzimy się do takiego mieszkania https://vantage-sa.pl/mieszkania-z-tarasem-wroclaw/ ale potrzeba mu dodać odpowiedni charakter i styl, aby odpowiadał on naszym gustom.

  OdpowiedzUsuń
 4. My już taras wybudowaliśmy, ale teraz zastanawiam się w jaki sposób go osłonić bo przy dużym słońcu nie można wytrzymać. Tu www.slonko.eu widziałam markizy i rolety i nie wiem na co sie zdecydować. Co byście poradzili?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie dzięki za garść inspiracji i pomysłów na urządzenie tarasu. Zawsze można się czymś zainspirować. Obecnie zastanawiamy się z mężem nad materiałem na podłogę. Mi to na https://kamiennewnetrza.pl/ płytki z kamienia naturalnego się spodobały. Tym bardziej, że bez problemu można wybrać takie odpowiednie na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń