Rzeczy, których nauczysz się mając psa

Prawie 4 lata temu przyprowadziłam do domu małą kuleczkę.
Drobną i przestraszoną 5 kilogramową kulkę. Najpiękniejszą na świecie.
W jego słodkich oczkach zakochaliśmy się od razu, kiedy tylko zaczął szarpać Małża za nogawkę. Z tego zachowania zostało mu trochę do dnia dzisiejszego, co jest rozkoszne, zwłaszcza przy jego rozmiarach.
Psia miłość jest naprawdę przeogromna. Ilości śliny jest wprost proporcjonalna do rozmiarów psa. Ilości kłaków na podłodze też.

Ale czymże jest ten kłaczek wobec ogromnej, puchatej miłości.


Jeśli masz ochotę sprawić sobie takiego ogromnego psa - polecam, świetna sprawa, ale musisz wiedzieć o paru kwestiach:

Tydzień bez wyczesywania jest tygodniem straconym. Powoduje nieodwracalne spustoszenia i na psie i wokół psa. Dosłownie. Własne kłaki czeszesz parę razy dziennie - psie też dobrze by było. W przypadku mojego psa raz w tygodniu to absolutne minimum, najlepiej byłyby poświęcone 2 godziny co drugi dzień. Zatem regularność to pierwsza rzecz, której uczysz się przy zwierzaku.

Cierpliwość to kolejna cecha, którą możesz z powodzeniem ćwiczyć przy psach. 
Wystarczy przeczytać pierwszy lepszy poradnik hodowcy, żeby wiedzieć, że zwierze działa na zasadzie stada. Hierarchia, hierarchia i jeszcze raz hierarchia. Od teraz to będzie Twoje ulubione słowo. Jak jesteś przewodnikiem, to pies będzie Ci posłuszny. Jeśli to pies rządzi - zapomnij o wyegzekwowaniu najprostszego polecenia. Musisz wykazać się dużą dozą cierpliwości, bo akurat on zechce Ci pokazać, że teraz nie ma ochoty na "pójście do siebie", bo tu jest fajniej.

Odkurzanie. Regularne odkurzanie. Codzienne odkurzanie. Odkurzanie to moja pasja.

Wyciąganie psiej sierści ze świeżego prania to też moja pasja.Wyciąganie psich kłaków z każdego zakamarka to też moja pasja.

Żeby nie było tak ponuro i tylko obowiązkowo, musicie tez wiedzieć parę rzeczy.Nikt, ale to absolutnie nikt nie będzie Cię tak radośnie witał, kiedy wracasz z pracy do domu. Nie ma humorów, nie nawrzeszczy na Ciebie, kiedy coś mu nie pasuje, nie pyskuje. Ciągle jest radosny. Ciągle chce spędzać z Tobą czas. Zawsze i wszędzie. Będzie się przytulał, kiedy tylko będzie mógł. Jak nie będzie mógł to też znajdzie sposób.

Dom bez psa jest tylko mieszkaniem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz